Ендоскопія у ветеринарній клініці дає можливість правильної постановки діагнозу, що у свою чергу дає можливість вилікувати Вашого вихованця навіть, здавалося б, у безнадійній ситуації.
У наш сучасний час, коли розвиток науки йде семимильними кроками, ветеринарна галузь в нашому випадку не остання. Ветеринарна медицина в розвинених країнах розвивається нестримно, ми так само намагаємося не відставати в розвитку. У нашій ветеринарній клініці Харківський ветеринарний госпіталь відкрилося ендоскопічне відділення, яке дає можливість правильно ставити діагноз, що у свою чергу збільшує шанси на одужання Ваших улюбленців, щоб вони якомога більше радували Вас.
ЕНДОСКОПІЯ - метод дослідження внутрішніх органів за допомогою спеціальних приладів - ендоскопів. Термін "ендоскопія" походить від двох грецьких слів (endon - усередині і skopeo - дивлюся, досліджую). Цей метод широко використовується з діагностичними і лікувальними цілями в хірургії, гастроентерології, пульмонології, урології, гінекології і інших галузях медицини.
На даний момент у ветклініці проводяться такі види ендоскопії:
1. Артроскопия - цей вид ендоскопії грунтований на тому, що в порожнину суглоба вводиться артроскоп і оглядається безпосередньо суглобові поверхні і внутрішньосуглобові структури, зображення через камеру передається на екран, в діагностичному плані дуже корисна процедура в деяких випадках не замінима діагностика при захворюваннях суглобів. Важливим фактом, на який треба звернути увагу власників, - це те, що для цієї процедури знадобиться повна анестезія так, что животному потрібно 12-ти часова голодна дієта, тваринам старше 5 років. Перед процедурою обов'язково пройти обстеження - аналізи крові, узи серця.
Відео №1. Артроскопия колінного суглоба у собаки.
2. Гастроскопія – гастроскоп через стравохід вводиться в шлунок, оглядається слизова оболонка шлунку на наявність гастритів або виразок при необхідності відбирається біопсія слизової оболонки для подальшого гістологічного аналізу, так само оглядається стравохід на наявність чужорідних тіл, запалень хиотальных гриж, пухлин, мегаэзофагуса. Зображення через камеру передається на екран. Для процедури знадобиться повна анестезія так, що тварині потрібно 12-ти годинна голодна дієта, тваринам старше 5 років. Перед процедурою обов'язково пройти обстеження - аналізи крові, узд серця.
Відео №2. Гастроскопія у собаки
3. Колоноскопія - огляд прямий і товстого відділу кишечника шляхом введення колоноскопа, для огляду слизової оболонки товстого відділу кишечника. Перед процедурою потрібно 24-годинну дієту і клізму. Для процедури знадобиться повна анестезія, тваринам старше 5 років. Перед процедурою обов'язково пройти обстеження - аналізи крові, узд серця.
4. Бронхоскопія, трахеоскопія - ця процедура виконується шляхом введення бронхоскопа в трахею і бронхом для осмотриавнутренних структур трахеї і бронхів. Для процедури знадобиться повна анестезія так, що тварині потрібно 12-ти годинна голодна дієта, тваринам старше 5 років. Перед процедурою обязательноипройти обстеження - аналізи крові, узд серця.
Відео №3. Приклад трахеоскопії собаки.
5. Риноскопія - ця процедура выполняетсяпутем введення риноскопа в носові порожнини для оцінки внутрішніх структур носової порожнини і наявність чужорідних тел. Для процедури знадобиться повна анестезія так, що тварині буде потрібно 12-ти годинна голодна дієта, тваринам старше 5 років. Перед процедурою обов'язково пройти обстеження - аналізи крові, узд серця.
Відео №4. Риноскопія у собаки
6. Отоэндоскопия - одна з найважливіших процедур при хронічних отитах, в деяких випадках незамінна діагностика тривалих хвороб вух у собак і кішок. Ця процедура проводиться шляхом введення отоскопа в слуховий прохід для візуалізації стінок слухового проходу, наявність чужорідних тіл, візуалізація барабанної перетинки, і візуалізація барабанної порожнини. Для процедури знадобиться повна анестезія так, що тварині потрібно 12 - ти годинна голодна дієта, тваринам старше 5 років. Перед процедурою обязательнопройти обстеження - аналізи крові, узд серця.
Відео №5. Приклад отоэндоскопии Чужорідне тіло у собаки у вушному проході.
7. Лапароскопія – Це метод грунтований на тому що в черевну порожнину через мініатюрний розріз, вводиться спеціалізований прилад - лапароскоп, до якого приєднується камера і відеозображення подається на екран, цей метод дозволяє виконувати кастрації тварин эндоскпическим (малоінвазивним) способом, а так само оглянути внутрішні органи (печінка, нирки, підшлункова залоза, селезінка) і при необхідності узяти біопсію (шматочок тканини), для подальшого дослідження (гістологія, цитологія). Для цієї процедури знадобиться повна анестезія так, чтоживотному потрібно 12-ти часова голодна дієта, тваринам старше 5 років. Перед процедурою обов'язково треба пройти обстеження - аналізи крові, узд серця.